Eksperiment: tütre ema Helen Unt proovis koolitoidu ise järele

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Koolitoit näeb tänapäeval hea välja ning maitseb enamasti sama hästi! Pildil Rocca al Mare koolitoit.

FOTO: Helen Unt

Sel nädalal kutsus koolitoitlustaja kõiki vanemaid proovima, kuidas võsukeste söödav igapäevane lõunaeine mekib. Lapsevanem Helen Unt kasutas samuti võimalust ja läks uurima, kas tänapäevane koolitoit on piisavalt tervislik ja kõhtu täitev või on vahel kõrvu jõudev nurin õigustatud.

Kõik teavad kedagi, kes teab kedagi, kes lapsepõlves saadud sööklatraumast tänaseni üle saanud ei ole.

«Mõni suudab siiani vabalt peas rekonstrueerida kõrbenud piimasupi lõhnabuketti, teine kardab tänaseni kastme seest kogemata välja tõmmata suure pehme pekitüki ja sõna «karamellikissell» määrib vahel ära isegi karamellipudingi nime,» rääkis 14-aastase tütre ema Helen Unt. 

Säärane vanaaegne menüü on Undi sõnutsi juba unustuse hõlma vajunud, kuid kohal on uued mured, mis lapsevanematele peavalu põhjustavad vahetunnis ostetud krõpsupakkide näol.

«Päevad on intensiivsed, õhtul minnakse trenni ja korraliku sooja toiduta on tervisemured kerged tulema,» kostab naine. 

Et ikkagi selge oleks, mida lastele süüa antakse, läks Helen Unt ja tegi oma silma ja kahvliga olukorra selgeks.

Seinale oli kenasti kleebitud nädala menüü, kust selgus, et sel päeval saab süüa hautatud kanaliha erinevate lisanditega. «Kana pidi olema küll hapukoorekastmes, kuid vastu vaatav kana nägi välja pigem omas mahlas marineeruvat. Kõrvale tõstsin proovi mõttes nii kartulit kui riisi,» rääkis Unt. 

Põnevaks läks olukord salatiosakonnas. «Saadaval oli nii tuttavlik porgandisalat ananassiga, kui riivitud peet. Juurde sai lisada porrut ja – hea üllatus – värskeid hiigelsuuri jõhvikaid, mis teenindaja sõnul pidid olema kultuursed.»

«Igatahes sobib kultuurne jõhvikas haridusasutusse küll,» leidis Unt, kes jäi oma tütre koolis pakutavaga üldjoontes väga rahule.

Tagasi üles