Pille Enden teeb tiramisut piisakese Vana Tallinnaga

Musta sõstra ja śokolaadi tiramisu. Foto raamatust "Pille köök. Aastad heade maitsetega".

FOTO: Jaan Heinmaa

  • Pille Enden kogus kõik oma retseptilemmikud kokaraamatusse "Pille köök".

Kui sukeldute Pille Endeni kirjusse kokanduskäekirja ja üüratusse retseptivaramusse, on põnevad köögitunnid kindlustatud. Lihapallidesse piparkoogimaitseainet või tiramisusse Vana Tallinna likööri? Miks ka mitte. Tema köögihitte tasub proovida.

Kokaraamatute autor ja köögitoimetaja Pille Enden on üks neist, kelle võiks vabalt koos Adeline Tannbaumi, Maire Suitsu, Lia Virkuse, Pille Petersoo ja veel mõnega arvata tähenduselt ning tuntuselt uuema aja Eesti Salme Massode või Linda Pettide hulka. Pea iga hobikoka raamaturiiulist võib leida mõne tema kokaraamatu, tema välja mõeldud retseptide varamu ulatub tuhandetesse ja retseptiraamatute hulk julgelt viie-kuuekümneni. «Täpset arvu ei oska kummagi kohta öelda,» mainib ta.

Kogumik «Pille köök. Aastad heade maitsetega» mahutab moodsamaks mugandatud lapsepõlve toidutähti ja suguvõsa retseptiklassikat, milleta ei tule pere ja sõprade söömaajad kõne allagi. Samuti kiireid argi- ja peenemaid peoroogi ning rahvusvahelisi toidukuulsusi eestilikus-pillelikus võtmes.

Loe kõiki artikleid

Oled juba tellija? LOGI SISSE või SEO LEHE TELLIMUS

Loe ka neid

Tagasi üles